Operations Directory

Shaun Archambeau

Shaun Archambeau

  • Lead Night Shift Custodian
Larry Asiala

Larry Asiala

  • Custodian
Shawn Baccus

Shawn Baccus

  • Custodian
Danielle Bankemper

Danielle Bankemper

  • Custodian
Donna Berryman

Donna Berryman

  • Custodian
Lisa Busser

Lisa Busser

  • Custodian
Samantha Butkovich

Samantha Butkovich

  • Facilities Manager
Lori Carne

Lori Carne

  • Custodian
Amanda Clouthier

Amanda Kay Clouthier

  • Custodian
Daniel Corrigan

Daniel Corrigan

  • Equipment Operator II
Leonard Crisp

Leonard Crisp

  • Building Mechanic III
James D'Luge

James D'Luge

  • HVAC Technician
Raymond Defoe

Raymond Defoe

  • Custodian
Jeff Dunstan

Jeff Dunstan

  • Plumber
Sarah Eles

Sarah Eles

  • Custodian
Timothy Engman

Timothy Engman

  • Custodian
Albert Erkkila

Albert Erkkila

  • Custodian
Mike Erlandson

Mike Erlandson

  • Custodian
James Eskola

James Eskola

  • Building Mechanic III
Matthew Fletcher

Matthew Fletcher

  • Electrician
Steven Foetisch

Steven Foetisch

  • Building Mechanic II
Vincent Foetisch

Vincent Foetisch

  • Building Mechanic III
John Fountaine

John Fountaine

  • Custodian
Beth Frederick

Beth Frederick

  • Custodian
Ben Fredianelli

Ben Fredianelli

  • Building Mechanic III
Jared Freeman

Jared Freeman

  • Custodian
Marlene Futrell

Marlene Futrell

  • Custodian
Jason Gagnon

Jason Gagnon

  • Equipment Operator I
Benny Garbacz Jr

Benny Garbacz Jr

  • Custodian
Bob Garnell

Bob Garnell

  • Maintenance Manager
Jordan Gherna

Jordan Gherna

  • Custodian
Lucille (Lucy) Gibson

Lucille (Lucy) Gibson

  • Custodian
Laura Gloss

Laura Gloss

  • Custodian
Kathryn Gray

Kathryn Gray

  • Custodian
Wendy Hackman

Wendy Hackman

  • Facilities Manager
John Hackmeier

John Hackmeier

  • Maintenance Mechanic
Scott Hall

Scott Hall

  • Custodian
James Hanner

James Hanner

  • Building Mechanic III
Quincy Higgins Arney

Quincy Higgins Arney

  • Master Gardener
Bradley Hippula

Bradley Hippula

  • Custodian
Amanda Hoeper

Amanda Hoeper

  • Custodian
Jay Hutchinson

Jay Hutchinson

  • Custodian
Frank Jackovich

Frank Jackovich

  • Custodian
Debbie Jarve

Debbie Jarve

  • Custodian
Melissa Johnson

Melissa Johnson

  • Custodian
Mark Kangas

Mark Kangas

  • Custodian
Arne Karkkainen

Arne Karkkainen

  • Carpenter
Wayne Karvonen

Wayne Karvonen

  • Electrician
Cindy Kela

Cindy Kela

  • Custodian
D'Neen Kerttu

D'Neen Kerttu

  • Custodian
Jessica Kilpela

Jessica Kilpela

  • Custodian
Dan Koskiniemi

Dan Koskiniemi

  • Building Mechanic II
Syvanna Kotila

Syvanna Kotila

  • Custodian
Michael Kowalczyk

Michael Kowalczyk

  • Building Mechanic I
Paul Lamorand

Paul Lamorand

  • Custodian
Jesse Latvala

Jesse Latvala

  • Groundsperson
Jerod Ledgerwood

Jerod Ledgerwood

  • Maintenance Mechanic
Jacob Lenger

Jacob Lenger

  • Custodian
Nathaniel Lenger

Nathaniel Lenger

  • Custodian
Daniel Liebau

Daniel Liebau

  • Facilities Site Engineer
Kevin Maki

Kevin Maki

  • Custodian
Nathan Maki

Nathan Maki

  • Equipment Operator II
William Manderfield

William Manderfield

  • Electrician
Jacob McGinnis

Jacob McGinnis

  • Custodian
John McMahon

John McMahon

  • Building Mechanic I
AJ Mikus

AJ Mikus

  • Facilities Manager
Michael Miller

Michael Miller

  • Custodian
Patrick Miller

Patrick Miller

  • Custodian
Tammy Monette

Tammy Monette

  • Custodian
Mike Myllyoja

Mike Myllyoja

  • Building Mechanic III
Melanie Narhi

Melanie Narhi

  • Custodian
James Newman

James Newman

  • Custodian
Patrick Nordstrom

Patrick Nordstrom

  • HVAC Technician
Alan Paavola

Alan Paavola

  • Building Mechanic III
Andrew Parker

Andrew Parker

  • Building Mechanic I
John Posega

John Posega

  • Custodian
Jordan Rabitoy

Jordan Rabitoy

  • Building Mechanic III
Sara Reese

Sara Reese

  • Custodian
Clinton Scarrow

Clinton Scarrow

  • Custodian
Debbie Smith

Debbie Smith

  • Custodian
Steven Store

Steven Store

  • Maintenance Mechanic
Darren Stubenrauch

Darren Stubenrauch

  • Building Mechanic III
Andy Tauriainen

Andy Tauriainen

  • Custodian
Ray Thomas

Ray Thomas

  • Building Mechanic II
James Tikkanen

James Tikkanen

  • Plumber
William Vater III

William Vater III

  • Equipment Operator II
Gene Wiitanen

Gene Wiitanen

  • Custodian
Ron Williamson

Ron Williamson

  • Groundsperson
Brandon Wrucke

Brandon Wrucke

  • Custodian
John Wuori

John Wuori

  • Building Mechanic III
Louis Zenner

Louis Zenner

  • Custodian